JUNIOR CUP 2016-17
SATURDAY 9TH SEPTEMBER ROUND 1A
1
GILFORD CRUSADERS
6-1
GLENAVY
2
DROMARA VILLAGES RES
9-0
LURGAN UNITED
3
NORTH END YOUTH
1-2
DONEMARA
4
COALISLAND ATHLETIC
1-1
5-3
PENS
IRVINESTOWN WANDERS
5
ENNISKILLEN RANGERS
5-1
KELVIN OB
6
FOYLE WANDERS
V
DRUMBO
7
NEW SANTOS
2-0
OXFORD UNITED SUNNYSIDE
8
GROVE UNITED II
5-3
3RD BALLYCLARE
9
BANGOR YM
5-0
LISNASKEA ROVERS
10
CRAIGAVON CITY RES
2-10
SHAMROCK
11
BELFAST CELTIC YM
5-4
TAUGHMONA YM
12
ALL SAINTS OB
4-0
CROSSCOLLYER YM
13
BRANTWOOD RESERVES
4-1
ORCHARD FARM FC
14
H&W WELDERS U20s
4-0
MALACHIANS II
15
HILL STREET
5-0
DRAPERSTOWN CELTIC
16
NEWBUILDINGS UNITED
LURGAN CELTIC RESERVES
17
FIVEMILETOWN UNITED RES
0-6
KNOCKMENAGH SWIFTS
18
NEW MILLS
V
EGLINGTON
19
COMBER REC II
5-1
LOWER MAZE RESERVES
20
CLOUGHMILLS
1-4
BALLYSILLAN SWIFTS
21
AHOGHILL THISTLE
4-0
MAGHERAVEELEY
22
AGHADOWEY
SANDYHILL
23
SIROCCO WORKS II
4-0
MOUNTAINVIEW
24
GOODYEAR
5-7
COAGH UNITED RES
25
LURGAN TOWN
1-3
DERGVIEW RESERVES
26
DROMORE AMATEURS  II
0-4
ABBEYVIEW
27
SOUTHSIDE
3-4
NORTH DOWN
28
MAGIRESBRIDGE
1-3
CALEDON ROVERS
29
GARVAGH
7-3
KIRCUBBIN
30
TULLYALLY COLTS
1-6
GREENISLAND
31
ANNALONG
5-1
CLAUDY UNITED
32
BALLYCLARE NORTH END
1-8
PSNI OLYMPIC
33
ISLANDMAGEE II
2-1
COLLINGWOOD HOLYLANDS
34
DERVOCK
4-1
CLOUGH RANGERS
35
DUNBREEN ROVERS
PORTSTEWART UUC
36
STRATHROY HARPS
2-0
BALLYKELLY UNITED
37
ST OLIVER PLUNKETT
1-2
ROSSOWEN
38
STRULE UNITED
3-4
BERAGH SWIFTS
39
GREYSTEEL
3-4
ST MATTHEWS
40
THE DONS
0-8
LOWER SHANKILL
41
OMAGH HOSPITALS
2-1
SOUTHSIDE RANGERS
42
RBL FC RES
AFC SILVERWOOD RES
43
BBOB LONDONDERRY
0-3
CLEARY CELTIC
44
DOUGLASBRIDGE
0-8
BANGOR RANGERS
45
ORANGEFIELD OB II
BANGOR ACADEMY
46
MARKETHILL SWIFTS
2-4
CARNINY RANGERS
47
HEIGHTS
8-0
ROE ROVERS
48
REALTA NA CROMAIGE
0-4
IMMACULATA
49
ST MALACHYS OB
1-0
MOUNTJOY UNITED
50
HANOVER RESERVES
BALLYVEA
51
BANBRIDGE YC OB
4-1
BALLYORAN
52
CHURCHILL UNITED
2-1
LIMAVADY UNITED DRUMMOND
53
BALLYCLARE COMRADES U20S
6-0
WARREN YM
SATURDAY 16TH SEPTEMBER ROUND 1B
1
KILLEN RANGERS
1-3
LISBELLAW UNITED
2
DERRYHIRK UNITED
5-3
DESERTMARTIN
3
RATHFERN RANGERS
0-1
CRUMLIN UNITED
4
LAMBEG RANGERS
0-1
BALLYNURE OB“B”
5
ENNISKILLEN GALAXY
0-4
HARRYVILLE HOMERS
6
ROE VALLEY
ST PATRICKS YM II
7
NEWRY CELTIC
4-1
MONEYSLANE RESERVES
8
KILLOUGH
2-1
CARNLOUGH SWIFTS
9
WINDMILL STARS RESERVES
5-3
WHITEHEAD RANGERS
10
FC ANTRIM
0-5
FORD
11
HILLSBOROUGH BOYS
RATHFRILAND RANGERS RES
12
SCARVA RANGERS
5-1
DUNDRUM UNITED
13
LURGAN BBOB
4-6
RIADA
14
TANDRAGEE ROVERSII
11-10
WOODLANDS
15
DERRIAGHY CC II
0-4
ST JAMES SWIFTS II
16
SHORTS II
1-4
UNITED LT
17
NEWTOWNBREDA
2-3
IRISH STREET
18
DRUMQUIN UNITED
0-5
CLAUDY ROVERS
19
NEWHILL
8-2
BELFAST DEAF UNITED
20
RED STAR
3-8
NEWINGTON RESERVES
21
PORTRUSH
6-2
ANNAGH UNITED RES
22
MAGHERAFELT S/ BL RES
5-1
BURNFOOT UNITED
23
ANTRIM ROVERS
3-0
ARDS RANGERS II
24
CAW
1-3
RAVENHILL YM
25
DOLLINGTOWN RES
2-1
BALLYBOGY
26
CASTLE STAR
MOIRA ALBION
27
FINTONA SWIFTS
10-2
SAINTFIELD UNITED II
28
LISHALLY
7-0
4TH NEWTOWNABBEY OB
29
NFC KESH
0-5
ENNISKILLEN TOWN UNITED
30
NEWCASTLE II
3-4
PORTAVOGIA RANGERS
31
SPORT &LEISURE S  RES
3-6
ENNISKILLEN ATHLETIC
32
LISNARICK
3-5
BLOOMFIELD
33
ARMAGH CELTIC
0-4
RACEVIEW
34
FC WHITEABBEY
0-4
LOUGHGALL RESERVES
35
BALLYCASTLE UNITED RES
3-1
SPORTING LISBURN
36
ROCKVIEW UNITED
4-3
FC PENAROL
37
BESSBROOK UNITED
6-1
3RD BANGOR OB
38
DROMORE FC
SION SWIFTS
39
MAGHERAFELT REDS
4-2
KASHMIR BILBAO
40
ROSARIO YC II
1-7
WILLOWBANK II
41
RED STAR CARRICK
1-4
ARDSTRAW RESERVES
42
22ND OB
3-2
BANBRIDGE TOWN U20S
43
FINAGHY
7-1
RIVERDALE
44
FINN HARPS
4-6
QUEENS GRADUATES
45
DONACLONEY
1-1
4-3P
BRYANSBURN RANGERS II
46
ST MARYS II
1-3
CUMANN SPOIRT AN PHOBAIL
47
LINCOLN COLTS
0-1
ARDOYNE
48
BEANN MHADAGHAIN
2-1
INSTITUTE
49
TUMMERY ATHLETIC
6-2
VILLA ROVERS
50
ROOFTOP
1-6
COOKSTOWN OLYMPIC
51
SPORTING BALLYMONEY
8-0
LIMAVADY RUGBY AFC
52
VALLEY RANGERS RES
2-0
PARKVIEW
53
TOLLYMORE UNITED
0-7
WOODVALE
54
ST MARYS YC II
1-5
PORTADOWN BBOB
55
NEWTOWN FOREST
1-4
RECTORY RANGERS
56
RICHILL AFC RES
3-5
TULLYMORE SWIFTS
1
HILL STREET
3-0
RECTORY RANGERS
2
AHOGHILL THISTLE
ROCKVIEW UNITED
3
AMBASSADORRS
1-3
ST TERESA’S
4
ANTRIM ROVERS
3-5
CARNINY RANGERS
5
AQUINAS
GROVE UNITED
6
ARDOYNE
OMAGH HOSPITAL
7
ARDSTRAW RES
CLAUDY ROVERS
8
BALLYCLARE COM U20’S
COALISLAND ATHLETIC
9
BANGOR YM
BEANN MHADAGHAIN
10
BERAGH SWIFTS
FORD CC
11
CALEDON ROVERS
4-1
BRANTWOOD RESERVES
12
CASTLE STAR
RATHFRILAND RESERVES
13
COAGH UNITED RESERVES
SPORTING BALLYMONEY
14
COMBER REC II
MOUNTJOY UNITED
15
COOKSTOWN YOUTH
5-3
DOLLINGSTOWN RESERVES
16
CUMANN SP AN PHOBAIL
BALLYVEA
17
DERGVIEW RESERVES
3-3
4-5 P
RIADA
18
DONACLONEY
0-2
VALLEY RANGERS RES
19
DROMARA VILLAGE RES
SANDY HILL
20
DROMORE OR SION SWIFTS
NORTEL
21
DUNBREEN ROVERS
3-1
BALLYNURE OB “B”
22
ENNISKILLEN ATHLETIC
3-1
ISLANDMAGEE
23
HARRYVILLE HOMERS
3-0
IRISH STREET
24
FINTONA SWIFTS
MAGHERAFELT REDS
25
FOYLE WANDERERS
2-1
TUMMERY ATHLETIC
26
GARVAGH
BLOOMFIELD
27
ALL SAINTS OB
COOKSTOWN OLYMPIC
28
H&W WELDERS U20’S
CARRYDUFF COLTS
29
KILLOUGH
0-2
MAGHERAFELT S BLUES RES
30
KNOCKMENAGH SWIFTS
4-2
BALLYCASTLE UNITED RES
31
LOUGALL RESERVES
3-1
BELFAST CELTIC YM
32
LOWER SHANKILL
6-1
PSNI OLYMPIC
33
NEW MILLS
0-3
PORTRUSH
34
NEW SANTOS
BESSBROOK UNITED
35
NEWINGTON RESERVES
6-3
NEWHILL
36
NORTH DOWN
ABBEYVIEW
37
ORANGEFIELD OB II
0-4
FINAGHY
38
PORTAVOGIE RANGERS
3-1
ROSSOWEN
39
QUEENS GRADUATES
1-7
BANGOR RANGERS
40
RACEVIEW
0-2
ENISSKILLEN TOWN UNITED
41
RAVENHILL YM
3-5
PORTADOWN BBOB
42
ROE VALLEY OR ST PATRICKS II
CLEARY CELTIC
43
SCARVA RANGERS
1-3
NEWRY CELTIC
44
SHAMROCK
CRUMLIN UNITED II
45
ST MATTHEWS
10-0
CHURCHILL UNITED
46
SUFFOLK SWIFTS
IMMACULATA II
47
TANDRAGEE ROVERS RES
2-0
DERRYHIRK UNITED
48
TULLYMORE SWIFTS
ENNISKILLEN RANGERS
49
UNITED LT
GILFORD CRUSADERS
50
WILLOWBANK II
2-0
AFC SILVERWOOD RES
51
WINDMILL STARS RESERVES
STRATHROY HARPS
52
WOODVALE
6-4
BANBRIDGE YC OB
SATURDAY 14TH OCTOBER ROUND 2
1
ALL SAINTS
V
LISAHALLY
2
ANNALONG
V
ST MATTHEWS
3
AQUINAS
V
TULLYMORE SWIFTS
ENNISKILLEN RANGERS
4
BANGOR RANGERS
V
PORTAVOGIE RANGERS
5
BEANN MHADAGAIN
V
IMMACULATA II
6
BLOOMFIELD
V
TANDRAGEE ROVERS II
7
CALEDON ROVERS
V
BESSBROOK UNITED
8
CARNINY RANGERS
V
VALLEY RANGERS RESERVES
9
COALISLAND ATHLETIC
V
CUMANN AN  SPOIRT PHOBAIL
10
CRUMLIN UNITED II
V
FOYLE WANDERERS
11
DONEMANA
V
CASTLE STAR
12
DUNBREEN ROVERS
V
SPORTING BALLYMONEY
13
ENNISKILLEN TOWN UNITED
V
WILLOWBANK
14
FINAGHY
V
HW WELDERS U20s
15
FINTONA SWIFTS
V
RIADA
16
HARRYVILLES HOMERS
V
ST JAMES SWIFTS II
17
HEIGHTS
V
GREENISLAND
18
HILL STREET
V
DERVOCK
19
KNOCKMENAGH SWIFTS
V
BERAGH SWIFTS or FORD
20
LOUGHGALL RESERVES
V
NORTEL
21
LURGAN CELTIC RESERVES
V
BALLYSILLAN SWIFTS
22
MAGHERAFELT SKY BLUES RES
V
SIROCCO WORKS II
23
MOUNTJOY UNITED
V
LOWER SHANKILL
24
NEWHILL
V
ENNISKILLEN ATHLETIC
25
NEWRY CELTIC
V
ARDOYNE or OMAGH HOSPITALS
26
PORTRUSH
V
PORTADOWN BBOB
27
ROE VALLEY
ST PATRICKS
CLERY CELTIC
V
ARDSTRAW RESERVES
CLAUDY ROVERS
28
SANDY HILL
DROMARA VILLAGE RESERVES
V
COOKSTOWN YOUTH
29
ST TERESA’S
V
ABBEYVIEW
30
STRATHROY HARPS
V
AHOGHILL THISTLE
31
UNITED LT
V
22ND OB
32
WOODVALE
V
LISBELLAW UNITED
SATURDAY 25TH NOVEMBER  ROUND 3 1:30